In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Tallinna Laste Turvakeskust
19.04.2006


President ja proua Rüütel külastasid Tallinna Laste Turvakeskust.President ja proua Rüütel külastasid täna Tallinna Laste Turvakeskust Nõmme teel ja kohtusid keskuse lastega.

Tallinna Laste Turvakeskuse juhataja Erki Korp andis lühiülevaate turvakeskuse tegevusest ning tutvustas keskuse ruume. Seejärel kohtusid president ja proua Rüütel turvakeskuse lastega ning vastasid nende küsimustele.

Vabariigi President tunnustas turvakeskuse tööd ja leidis, et väga oluline on jätkata tööd lastega ka pärast nende turvakeskusest lahkumist, et nad oleks endisesse keskkonda tagasi minnes tugevamad ja enesekindlamad. President Rüütli sõnul on keskuse töö väga oluline, sest Eesti ühiskond ei tohiks kaotada ühtegi noort ja on väga tähtis, et igast noorest kasvaks täisväärtuslik ühiskonna liige. Eesti riigipea avaldas heameelt, et turvakeskus annab lastele ka võimaluse omandada erinevaid eluks vajalikke praktilisi oskusi, nagu näiteks puutöö.

Nõmme tee turvakeskuse eesmärgiks on pakkuda sõltuvusprobleemidega lastele varjupaigateenust, selgitada välja lapse sõltuvusprobleemi ja muude probleemide olemus ning toetada last võõrutusprotsessis. Intensiivse rehabilitatsiooni järgselt naaseb laps oma kasvukeskkonda (pere, hoolduspere, lastekodu).


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 19. aprillil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee