In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkas töövisiiti Ida-Virumaal
12.04.2006


President Arnold Rüütel külastas täna Ida-Virumaa töövisiidi raames Tartu Ülikooli Narva Kolledžit, Nakro AS tööstusparki, AS-i Narva Elektrijaamad, Toila sadamat ja Wienerberger AS-i Aseris.

Tartu Ülikooli Narva Kolledži rektor Katri Raik tutvustas Vabariigi Presidendile kolledži tööd ja uue hoone ehitamisega seonduvat. Eesti riigipea pidas uue hoone ehitust väga oluliseks ning lisas, et rakendusliku kõrghariduse arendamine Eestis on ülimalt tähtis. Kohtumisel üliõpilastega vastas president Rüütel noorte küsimustele ning julgustas neid aktiivselt osalema Ida-Virumaa arendamises.

Seejärel külastas Eesti riigipea Nakro AS tööstusparki, kus ta tutvus kolme ettevõttega: nahatöötlusettevõttega Nakro AS, tekstiiliettevõttega Polytex AS ning õmblusettevõttega A&G Tekstiil. Vabariigi President avaldas heameelt, et selline algatus on loodud, sest see loob kohaliku tööstuse arengule soodsad tingimused.

President Arnold Rüütel töövisiidil Ida-Virumaal. Narva Elektrijaamade külastus.Pärastlõunal tutvus president Rüütel AS-iga Narva Elektrijaamad, kus talle esitleti Eesti Energia ja AS-i Narva Elektrijaamad tegevust ja tulevikuplaane. Pikemalt räägiti energiaallikate mitmekesistamisest, sealhulgas taastuvate energiaallikate kasutamisest ja energiatootmise hajutamisest, keskkonnasõbralikkuse tõstmisest ning Eesti lülitumisest Euroopa energiavõrku.

Eesti riigipea külastas ka Balti Elektrijaama muuseumi ja värskelt renoveeritud energiaplokki.

Vabariigi President külastas Toila sadamat ja andis üle 2005. aasta Eesti parima väikesadama tunnistuse Eesti Väikesadamate Liidult. President Rüütel on Väikesadamate Liidu auliige.

Eesti riigipea külastab täna veel Aserist tellisetehast Wienerberger AS ning Kalvi mõisa.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 12. aprillil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee