In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas Ungari Vabariigi presidenti
27.03.2006


Eestisse saabus täna riigivisiidile Ungari Vabariigi president László Sólyom, keda tervitas Kadriorus Eesti Vabariigi president.

Presidendilossi ees toimunud ametlikult vastuvõtutseremoonialt suundusid presidendid kohtumisele, kus vahetati ka kingitusi ja Eesti riigipea andis Ungari presidendile Maarjamaa Risti keti.

Järgnes presidentide neljasilmakohtumine ning seejärel kohtumine koos delegatsioonidega, kus arutati koostööd Euroopa Liidus ning Euroopa naabruspoliitikat, Eesti ja Ungari kultuuri- ja majandusalase koostöö arendamise võimalusi ning soome-ugri väikerahvaste probleeme.

President Rüütel kinnitas, et Eesti ja Ungari arusaamad ja püüded on alati kokku langenud ning seda demonstreerib ka praegune visiit. Eesti riigipea sõnul on väga oluline teha koostööd Euroopa naabruspoliitika raames ning ka soome-ugri väikerahvaste arengule kaasa aitamisel. President Rüütel toonitas, et sealjuures tuleb abistada ka Venemaad ühiskonna demokratiseerimisel.

Ungari Vabariigi presidendi sõnul pöörab Ungari suurt tähelepanu soome-ugri väikerahvaste probleemidele ning leiab, et ainult kultuurivaldkonna abist ei piisa, sest need rahvad vajavad ka tervikliku infrastruktuuri, oma ettevõtlust ning koole ja kõrgkoole. President Sólyom tutvustas Ungari vaateid koostööle Euroopa kontekstis ning kinnitas, et Ungari pooldab Euroopa Liidu ühtse välispoliitika edasiarendamist ning loodab, et ka Eesti ratifitseerib peatselt Euroopa Liidu põhiseadusliku leppe.

Õhtul annavad Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Ungari Vabariigi presidendi auks piduliku õhtusöögi.

Homme külastavad president Sólyom ja president Rüütel Tartut, kus nad kohtuvad Tartu linnapea Laine Jänese ning Tartu Ülikooli rektori Jaak Aaviksooga.

Ungari Vabariigi president lahkub Eestist homme õhtul.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 27. märtsil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee