In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas Eesti-Moldova majandusfoorumi
21.03.2006


President Rüütel ja president Voronin avasid täna Chişinaus Moldova valitsuse palees Eesti-Moldova majandusfoorumi. Eesti riigipead saadab ametlikul visiidil Moldovasse 15- liikmeline äridelegatsioon, mida juhib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja direktor Siim Raie.

Foorumi avamisel andis Vabariigi President lühiülevaate Eesti majanduspoliitikast pärast taasiseseisvumist ning avaldas toetust Moldova reformiprotsessidele ja Euroopa-suunalisele pürgimusele. "Mul on siiralt hea meel, et meie riikide vaheline koostöö on viimaste aastate jooksul märgatavalt tihenenud. Vähemalt avalikus sektoris on see jõudnud väga praktilisele tasandile - koostöövaldkondade näitena võib tuua haldussuutlikkuse tõstmise, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutamise ning infoühiskonna arendamise," lausus president Rüütel.

"Tean, et Moldova pakub tõsist huvi ka Eesti ettevõtjatele ja investoritele, kellest mitmed on täna ka siin. Oleme Moldovas küll alles kolmandat päeva, kuid meie äridelegatsioon on juba külastanud mitmeid kohalikke ettevõtteid. Tänasel ärifoorumil saadav informatsioon ja kontaktid aitavad kindlasti suurendada kahepoolset kaubavahetust ja investeeringuid," lisas Eesti riigipea.

Järgmiseks kohtus president Rüütel Moldova parlamendi esimehe Marian Lupuga, kellega arutati võimalusi intensiivistada parlamentide vahelist koostööd. Eesti riigipea märkis, et see pakub kindlasti mõlemale poolele huvi, sest mitmed eluvaldkonnad on Moldovas teisiti reguleeritud kui Eestis, ning avaldas lootust, et parlamentide tasemel kujuneb meeldiv ja viljakas koostöö.

Moldova parlamendi esimehe sõnul on Eesti värskelt läbinud tee Euroopa Liitu ja Moldova soovib sellest kogemusest kindlasti õppida.

Vabariigi President külastas ka Moldova teabearenguministeeriumi, mis tegeleb riiklike andmeregistrite koostamise ja haldamise, dokumentide väljastamise ning infotehnoloogia ja kommunikatsiooni küsimustega. Moldova teabearenguminister Vladimir Molojen tutvustas ministeeriumi igapäevast tööd ja tulevikuprojekte. President Rüütel rääkis lühidalt Eesti infotehnoloogilistest edusammudest ning kinnitas Eesti valmisolekut jagada Moldovaga oma kogemusi sellles valdkonnas.

Pärastlõunal tutvub president Rüütel Cãpriana ja Hîncu kloostritega ja õhtul külastab Mileştii Mici veinikeldrit.

Vabariigi President saabub Eestisse tagasi homme, 22. märtsil.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 21. märtsil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee