In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Moldova riigijuhtidega
20.03.2006


President Arnold Rüütel kohtus täna töövisiidi raames Moldova presidendi Vladimir Voronini ja peaministri Vasile Tarleviga ning külastas Moldova etnograafia-ja ajaloomuuseumi.

Pärast ametlikku vastuvõtutseremooniat Moldova presidendi residentsis toimunud delegatsioonide kohtumisel arutati peamiselt Moldova sisearengut, samme integreerumisel Euroopa Liidu ning NATOga ja väljakutseid Transnistria probleemi lahendamisel.

Vabariigi Presidendi sõnul toetab Eesti Moldova välispoliitilist kurssi integreerumisel transatlantiliste struktuuridega ja peab Moldovat üheks oma prioriteediks Euroopa Naabruspoliitika raames. Eesti riigipea lisas, et Eesti on jätkuvalt valmis jagama Moldovale reformikogemusi vastavalt vajadusele nii bilateraalsel tasemel kui ka multilateraalsete programmide kaudu.

President Voronin tänas Eestit toetuse eest ning lisas, et Moldova hindab väga Eesti kogemusi, eriti kuna enamik väljakutseid, millega Eesti on edukalt toime tulnud, seisavad nüüd Moldoval ees. Moldova riigipea andis ülevaate oma riigi arengust ning väljakutsetest, sealhulgas ka sammudest, mis on astutud Transnistria probleemi lahendamiseks.

President Rüütel kinnitas, et Eesti toetab Vene Föderatsiooni vägede täielikku ja tingimusteta väljaviimist Moldovast ning peab seda ka OSCE usutavuse küsimuseks.

Pärast kohtumist Moldova presidendiga asetas Eesti riigipea pärja Moldaavia printsi Stefan Suure (Ştefan cel Mare şi Sfînti) mälestusmärgi jalamile.

Kohtumisel Moldova peaministri Vasile Tarleviga märkis president Rüütel, et Euroopa Liidu piirimissioon Moldova-Ukraina piiril ei tohiks jääda Euroopa Liidu viimaseks missiooniks Moldovas ning et Eesti on osalenud missiooni loomisel ja selle töös.

Moldova peaministri sõnul on Transnistria probleemi lahendamiseks väga olulised koostöö Ukrainaga ja efektiivne piirikontroll ning Moldova on Eestile väga tänulik Euroopa Liidu piirimissioonil osalemises.

Järgmiseks külastab Vabariigi President Moldova etnograafia-ja ajaloomuuseumi. Õhtul annab president Vladimir Voronin Vabariigi Presidendi auks piduliku õhtusöögi.

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo kohtus täna oma Moldova kolleegiga, et arutada võimalusi edasiseks koostööks ja kogemuste jagamiseks.

Homme hommikul avab president Rüütel Moldova valitsuse palees Moldova-Eesti majandusfoorumi, kohtub Moldova parlamendi esimehe Marian Lupu ja Moldova teabearengu ministri Vladimir Molojeniga ning külastab Căpriana ja Hîncu kloostreid.

Vabariigi President jõuab Eestisse tagasi kolmapäeval, 22. märtsil.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 20. märtsil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee