In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis üle teenetemärgid
14.03.2006


President Rüütel andis üle Valgetähe I klassi teenetemärgi mitmekordsele olümpiavõitjale Kristina Šmigunile ning Valgetähe III klassi teenetemärgi suusatreeneritele Anatoli Šmigunile ja Mati Alaverile. Foto: Peeter Hütt.President Rüütel andis täna hommikul Kadriorus üle Valgetähe I klassi teenetemärgi mitmekordsele olümpiavõitjale Kristina Šmigunile ning Valgetähe III klassi teenetemärgi suusatreeneritele Anatoli Šmigunile ja Mati Alaverile. Samuti andis Eesti riigipea üle Valgetähe IV klassi teenetemärgi spordijuhile ja Riigikogu liikmele Jüri Tammele ning Valgetähe medali olümpialiikumise edendajale Martti Rajule.

Vabariigi Presidendi sõnul tegid Kristina Šmigun ja Andrus Veerpalu oma imeliste kullavõitudega nädala jooksul rohkem kui sajad poliitikud ja kümned diplomaadid suudavad aastatega. “Kingiks saadud võidurõõm suurendas meie ühtekuuluvust rahvana ja uhkustunnet oma maa üle. Kui kolmel korral kaikus üle olümpia suusastaadioni Eesti hümn, siis sai suusailmas juba ammu suurena tuntud Eesti kuulsaks ka ülemaailmse telepubliku silmis,” lausus president Rüütel.

“Eesti tänab ja austab oma olümpiavõitjaid ning nende treenereid Anatoli Šmiguni ja Mati Alaveri. Me oleme tänulikud ka hooldemeeskondadele ja treeningukaaslastele, kes on aastatepikkuse visa tööga võitude sepistamisel osalised olnud. Aitäh samuti Eesti Olümpiakomiteele ja suusajuhtidele, et olete igati toetanud meie andekaid sportlasi ning andnud noortele ka isiklikku eeskuju oma suurepäraste saavutustega,” kõneles Eesti riigipea.

Vastuvõtul austati leinaseisakuga täna lahkunud president Lennart Meri mälestust.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 14. märtsil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee