In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Argentina Vabariigi suursaadikuga
10.03.2006


President Arnold Rüütel kohtus Argentina Vabariigi suursaadiku Lila Subirán de Viana'ga.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Argentina Vabariigi suursaadiku Lila Subirán de Viana, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul on pärast Eesti integreerumist Euroopa Liidu ja NATOga saabunud aeg, mil saame ja peame pöörama suuremat tähelepanu suhete arendamisele ka nende riikidega, mis asuvad Euroopast kaugemal.

''Eesti ja Argentina kaubandus- ja majandussidemed vajavad kindlasti laiendamist ja süvendamist. Teineteise parema tundmaõppimise nimel tuleb meil mõlemal selles suunas tööd teha. Usun, et vastastikuste äridelegatsioonide vahetamine aitaks sellele protsessile kindlasti kaasa,'' lausus president Rüütel.

Argentina suursaadiku sõnul on meie riikide vahelisi sügavalt sõbralikke suhteid kindlasti mõjutanud ka Argentiinas elav väikesearvuline, kuid kõrgelt hinnatud eesti kogukond. Suursaadik rõhutas, et Argentina tunnustas esimese Ladina-Ameerika riigina Eesti Vabariiki nii 1921. aastal kui pärast taasiseseisvumist 1991. aastal.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 10. märtsil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee