In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tänas Hiina Rahvavabariigi suursaadikut
02.03.2006


President Arnold Rüütel tänas Hiina Rahvavabariigi suursaadik Jiuyin Hong'i.Hiina Rahvavabariigi suursaadik Jiuyin Hong tegi täna Kadriorus lahkumisvisiidi president Arnold Rüütlile, kes tänas suursaadikut tema panuse eest oma kodumaa tutvustamisel Eestis ning riikide vaheliste kontaktide mitmekesistamisel.

President Rüütel leidis, et kontaktid Eesti Vabariigi ja Hiina Rahvavabariigi riikide ja inimeste vahel on elavamad ning sisukamad kui kunagi varem. ''Tänu Teie aktiivsele tegevusele on toimunud arvukalt Hiina kultuuri esitlusi Eestis, mis on alati osutunud eestimaalaste seas populaarseks ning pälvinud sooja ja positiivset vastukaja. Te olete andnud ka märkimisväärse panuse Eesti ja Hiina Rahvavabariigi majanduskoostöö elavdamiseks. See on arenenud pidevalt tõusvas joones, kontaktid on tihedad nii asutuste kui ka eraisikute vahel, sagenenud on vastastikused äridelegatsioonide külaskäigud,'' lausus Vabariigi President.

Eesti riigipea palus edasi anda tervitused Hiina Rahvavabariigi presidendile härra Hu Jintao'le, kes Eesti delegatsiooni 2005. aasta augustis toimunud riigivisiidil lahkesti võõrustas ja kellega kohtumisest on jäänud väga meeldivad mälestused.

Hiina suursaadik tänas president Rüütlit talle osutatud au eest, samuti Eesti riigipea isikliku panuse eest kahe riigi suhete edendamisse. Suursaadik Hongi sõnul on pärast president Rüütli riigivisiiti Hiina Rahvavabariiki tunda Eesti ja Hiina majandussuhete elavnemist, mis väljendub Hiina ärimeeste järjest sagenevates visiitides Eestisse.

Suursaadiku teenete tunnustuseks andis president Rüütel talle Maarjamaa Risti I klassi ordeni.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 2. märtsil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee