In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas Eesti olümpiavõitjaid
27.02.2006


President Arnold Rüütel tervitas täna Vabaduse väljakul Eesti olümpiavõitjaid Kristina Šmiguni ja Andrus Veerpalu ning nende treenereid.

Vabariigi Presidendi sõnul saavutas Eesti Torinos vähemalt seitse suurt võitu. “Lisaks kolmele esikohale murdmaarajal andsid need olümpiamängud nii noortele kui vanadele tugeva impulsi end kehaliselt arendada ja lisasid armastust suusatamise vastu. See oli kindlasti neljas võit.”

“Peale harrastussuusatajate said kindlasti tuhanded noored sportlased indu rohkem harjutada ja iseenda medalivõitude poole püüelda. Pean seda Eesti viiendaks suureks võiduks Torino talimängudelt. Siin on meie olümpiasangarite eeskuju hindamatu väärtusega,” lisas president Rüütel.

“Ma usun, et Mati Alaver ja Anatoli Šmigun on näidanud kõigi elualade esindajatele, kuidas võib pühendunud ja süsteemse tööga saavutada väga suurt edu. See on kasulik õppetund, aga ühtlasi ka meie ühine kuues võit,” lausus Eesti riigipea

President Rüütel tänas talisportlasi, tänu kellele sai Eesti rahvas tunda suurt võidurõõmu ja uhkustunnet. “Seitsmendaks, ehk kõige olulisemaks võiduks loen suuremat teotahet ja ühtekuuluvust rahvana, mida neil päevil kogesime. Suur tänu teile kõigi nende hindamatute võitude eest!” kõneles Vabariigi President.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 27. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee