In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas Aegviidus suusamatka
25.02.2006


Presidendi suusamatkPresident Arnold Rüütel avas täna Aegviidus raudteejaama esisel väljakul kolmandat aastat toimuva "Presidendi suusamatka". Matk kulgeb Aegviidu - Nelijärve - Jäneda maastikul, kus on avatud 10-kilomeetrine suusarada.

Suusamatka avamisel rõhutas Vabariigi President, et iga inimese tervis oleneb eelkõige tema enda otsustest ja käitumisest. ''Ka väikeses Eestis kulub igal aastal miljardeid kroone tervishoiule. Aga arstiabi on hädaabi. Kui suudaksime tervisespordi arendamisega selliseid kulutusi oluliselt vähendada, võiks kogu ühiskond kiiremini areneda ning inimeste elu oleks ühtlasi pikem, teokam ja õnnelikum,'' kõneles riigipea.

President Rüütel tänas kohalikke omavalitsusi ja teisi suusamatka korraldajaid hea ettevalmistustöö ning laiemalt puhkevõimaluste arendamise eest. Riigipea külastas Neljärve puhkekeskust ning siirdus siis jalgsimatkale Jänedale. Pärast supilõunat Musta Täku Tallis toimus suusatajate ühispildistamine.

Kolmandat aastat toimunud ''Presidendi suusamatka'' korraldas MTÜ SK Presidendirada koostöös Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Suusaliiduga.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 25. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee