In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis üle riiklikud teenetemärgid
22.02.2006


President Arnold Rüütel andis täna kell 16 Kadrioru Kunstimuuseumis toimunud pidulikul tseremoonial “Eesti tänab” üle Valgetähe V klassi ja medali ning Eesti Punase Risti ja Kotkaristi teenetemärgid 206 inimesele.

“Ühiskonna elujõud lähtub tema liikmetest. Seetõttu ei tohi silmist lasta inimeste elulisi huve, igaühe soovi olla õnnelik ja leida eneseteostust võimaldavat tööd. Tasuks on pühendumine, mis aitab ühiskonnal saavutada oma eesmärke. Just see viib edasi ka Eestit,” lausus Vabariigi President oma kõnes.

“Teie olete pälvinud oma riigi teenetemärgi austuse- ja tänuavaldusena selle eest, et teie ülimaks püüdluseks on Eesti edenemine. Kutsumust ja tõekspidamisi järgides olete oma meisterlikkuse või vaprusega andnud Eestile tänase näo. Tänan teid suure pühendumuse eest,” ütles president Rüütel.

President Rüütel õnnitles kõiki ordenikavalere Eesti Vabariigi kõrge autasu puhul ning soovis neile kaunist iseseisvuspäeva.

Autasustatute nimel pidas tänukõne ortopeed ja Tartu Ülikooli õppejõud Tiit Haviko, kelle töö pälvis tunnustamist Eesti Punase Risti II klassi ordeniga. Haviko sõnul on äärmiselt tähelepanuväärne saada riiklik teenetemärk sõnadega “Eesti tänab” ning ta tänas omakorda Eestit saadud tunnustuse eest.

Sel aastal annab president Rüütel kõik riiklikud teenetemärgid ise üle, mistõttu pidulik tseremoonia “Eesti tänab” toimub kolmes jaos. Täna hommikul andis Vabariigi President üle Valgetähe I-IV ja Maarjamaa Risti II-V klassi teenetemärgid 208 inimesele.

Neljapäeval, 23. veebruaril kell 12 annab president Rüütel Kadrioru Kunstimuuseumis üle teenetemärgid 296-le isikule, kes oma tegevusega taastasid ja kindlustasid Eesti riiki ning Maarjamaa Risti I klassi ja Riigivapi I, II klassi teenetemärgid.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 22. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee