In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis üle riiklikud teenetemärgid
22.02.2006


President Arnold Rüütel andis täna kell 11 Kadrioru Kunstimuuseumis toimunud pidulikul tseremoonial ''Eesti tänab'' üle Valgetähe I-IV ja Maarjamaa Risti II-V klassi teenetemärgid 208 inimesele.

''Kõrge autasu pälvinute hulgas on häid õpetajaid ja tuntud teadlasi, suurepäraseid loojaid ja silmapaistvaid sportlasi. Te olete õpetanud meie lapsi, olnud neile heaks eeskujuks, viinud Eesti nime maailma ning tõestanud, et eesti keelel ja kultuuril on tulevikku. Teie seas on tublisid omavalitsus- ja riigiametnikke, kirikutegelasi, õigusemõistjaid, ajakirjanikke ning majanduselu edendajaid. Tänu teie igapäevasele tööle muutub Eesti riik üha usaldusväärsemaks ja kindlamaks koduks oma rahvale,'' lausus Vabariigi President oma kõnes.

''Eesti riik avaldab samuti tänu oma toetajatele välisriikides, kes rasketel aegadel ja läbi paljude aastate on käitunud nagu tõelised sõbrad. Mul on väga hea meel, et teid on nii palju,'' kõneles Vabariigi President.

President Rüütel õnnitles kõiki ordenikavalere Eesti Vabariigi 88. aastapäeva puhul ning soovis rahulolu oma tööst ja riigist.

Autasustatute nimel pidas tänukõne Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Andres Põder, kelle töö kirikuelu edendajana pälvis tunnustamist Valgetähe II klassi ordeniga. Peapiiskop Põder rõhutas oma kõnes, et võttes vastu Eesti Vabariigi kõrged autasud, austame me oma riiki ja neid kõrgeid ideaale ning eesmärke, millele see riik on rajatud ja mis peaks muutma meie rahva elu paremaks.

Tänukõne pidas ka Eesti-Rootsi radiatsioonialase koostöö edendaja Jan Olof Snihs, kes pälvis Maarjamaa Risti III klassi teenetmärgi.

Käesoleval aastal annab president Rüütel kõik riiklikud teenetemärgid ise üle, mistõttu pidulik tseremoonia ''Eesti tänab'' toimub sel aastal kolmes jaos. Täna kell 16 annab president Rüütel Kadrioru Kunstimuuseumis üle Valgetähe V klassi ja medali ning Eesti Punase Risti ja Kotkaristi teenetemärgid.

Neljapäeval, 23. veebruaril kell 12 annab president Rüütel Kadrioru Kunstimuuseumis üle teenetemärgid 296-le isikule, kes oma tegevusega taastasid ja kindlustasid Eesti riiki ning Maarjamaa Risti I klassi ja Riigivapi I, II klassi teenetemärgid.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 22. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee