In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Ukraina suursaadikuga
21.02.2006


President Arnold Rüütel võttis vastu Ukraina suursaadiku Pavlo Kiriakov'i, kes esitas oma volikirja.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Ukraina suursaadiku Pavlo Kiriakov'i, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul on Ukraina Eesti prioriteet arengukoostöös. ''Oleme jätkuvalt valmis jagama oma reformikogemust vastavalt Ukraina huvile ning konkreetsetele vajadustele ka tulevikus. Seda nii kahepoolsel tasemel kui ka multilateraalsete programmide kaudu,'' lausus president Rüütel.

President Rüütel lisas, et Ukraina on Eestile oluline kaubandus- ja majanduspartner ning Eesti kaupadel ja teenustel on Ukrainas hea maine. ''On märgata Eesti ettevõtete huvi suurenemist Ukrainasse investeerimise vastu. Usun, et majanduskonsultatsioonide järjepidevus on võtmeks riikidevaheliste majandus-, kaubandus- ja turismisuhete elavnemisele,'' lausus Eesti riigipea.

Ukraina suursaadiku sõnul pööras oranž revolutsioon uue lehekülje Ukraina koostöös Euroopa ja Atlandi struktuuridega. Suursaadik Kiriakov avaldas Eestile tänu toetuse eest Ukraina põhieesmärgile-olla lähitulevikus Euroopa Liidu ja NATO liige.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 21. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee