In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President õnnitles Kristina Šmiguni
16.02.2006


President Arnold Rüütel helistas täna peale murdmaasuusatamise naiste 10 km klassikadistantsi autasustamistseremooniat Torinosse, et õnnitleda teise kuldmedali võitnud Kristina Šmiguni. Riigipea õnnitles olümpiavõitjat, tema lähedasi ja meeskonda ning soovis jõudu ka järgmiseks võistluseks.

12. veebruaril, kui Kristina Šmigun võitis esimese kuldmedali, viibis president Rüütel Torinos ning elas kaasa võistlusele ja osales selle järel toimunud pidustustel.

Vabariigi President viibis Torinos 10.-14. veebruaril, jälgides sel ajal Eesti sportlaste osavõtul peetud võistlusi. 10. veebruaril osales president Rüütel taliolümpiamängude avatseremoonial ja kohtus Eesti aukonsuli Mario Boidiga. Veel kohtus Eesti riigipea Torinos ja San Sicarios Norra kuningaga ja Monaco prints Albertiga ning Saksamaa Liitvabariigi, Tšehhi Vabariigi ja Läti Vabariigi presidendiga, samuti Soome Vabariigi peaministriga.

11. veebruaril mahtusid riigipea päevakavasse meeste 20 km laskesuusatamine, kahevõistluse 15 km distants, suusahüpete normaalmäe kvalifikatsioonivõistlused ja tutvumine olümpiakülaga Itaalia suusakuulsuse Manuela Di Centa juhatamisel.

12. veebruaril sai president Rüütel osa peale naiste suusavahetusega 7,5 + 7,5 km sõidu ka meeste suusavahetusega 15 + 15 km võistlusest. 13. veebruaril jälgis riigipea iluuisutamise paarissõidu vabakava.

Pärast vabariigi aastapäeva soovib Vabariigi President kutsuda Eesti parimad talisportlased ja nende treenerid Kadriorgu, et tänada neid selle hooaja suurvõitude eest.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 16. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee