In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Tuneesia Vabariigi suursaadikuga
16.02.2006


President Arnold Rüütel võttis vastu Tuneesia Vabariigi suursaadiku Chebaane Bechir'i, kes esitas oma volikirja.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Tuneesia Vabariigi suursaadiku Chebaane Bechir'i, kes esitas oma volikirja.

''Meenutaksin, et Tuneesia ei ole riik, mis on Eestile tundmatu. Eelmise sajandi hakul viisid mitmete Eesti tuntud loomeinimeste rännuteed Tuneesiasse. Toimus kaubavahetus ja arutati ka konsulaadi avamist Tuneesias, ent enne Teist maailmasõda selleni siiski ei jõutud. Nüüd, 21. sajandi alguses, soovime me siiralt sidemeid Tuneesiaga tugevdada,'' lausus Vabariigi President.

President Rüütel lisas, et Eesti ühinemine Euroopa Liidu ja NATO-ga on toonud endaga kaasa uusi võimalusi ja väljakutseid, samuti uusi kohustusi ja vastutust. ''Ma arvan, et Euroopa Liidu-Tuneesia assotsiatsioonileping, samuti 2004. aastal sõlmitud tegevuskava naabruspoliitika raames, annavad hoogu ka meie kahepoolsete suhete tihenemisele,'' kõneles Eesti riigipea.

Tuneesia suursaadiku sõnul töötab Tuneesia pidevalt selle nimel, et tugevdada suhteid Euroopa Liidu riikidega, sealhulgas ka Eestiga, ning et ehitada üles toimivat Euroopa Liidu-Vahemere kahepoolset koostööd Barcelona protsessi raames


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 16. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee