In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Eesti Vabariigi 88. aastapäeva tähistamisest
16.02.2006


Eesti Vabariigi 88. aastapäeva tähistatakse 22. - 24. veebruaril Tallinnas pidulike riiklike tseremooniatega.

Sel aastal annab president Rüütel kõik riiklikud teenetemärgid ise üle pidulikul tseremoonial ''Eesti tänab''. Seetõttu toimub tseremoonia sel aastal kolmes jaos.

Kolmapäeval, 22. veebruaril kell 11 annab president Rüütel Kadrioru Kunstimuuseumis üle Valgetähe I-IV ja Maarjamaa Risti II-V klassi teenetemärgid.

22. veebruaril kell 16 annab president Rüütel Kadrioru Kunstimuuseumis üle Valgetähe V klassi ja medali ning Eesti Punase Risti ja Kotkaristi teenetemärgid.

Neljapäeval, 23. veebruaril kell 12 annab president Rüütel Kadrioru Kunstimuuseumis üle teenetemärgid 296-le isikule, kes oma tegevusega taastasid ja kindlustasid Eesti riiki ning Maarjamaa Risti I klassi ja Riigivapi I, II klassi teenetemärgid.

Reedel, 24. veebruari hommikul kell 7.34 heisatakse pidulikult riigilipp Toompeal Pika Hermanni torni. Lipuheiskamisel peab kõne Riigikogu esimees Ene Ergma.

Kell 10 võtab Vabariigi President Vabaduse väljakul vastu Eesti kaitsejõudude paraadi, mida juhatab ja millel peab kõne kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts.

Kell 11.30 on Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Kaarli kirikus iseseisvuspäeva jumalateenistusel.

Kell 13 annab peaminister Andrus Ansip Toompeal Teaduste Akadeemia saalis kätte tänavused riiklikud teadus-, kultuuri- ja spordipreemiad ning riikliku keeleauhinna.

Kell 18 algab Rahvusooperis Estonia Eesti Vabariigi 88. aastapäevale pühendatud pidulik kontsert, kus president Arnold Rüütel peab iseseisvuspäeva kõne. Kontserdile järgneb Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli vastuvõtt. Aastapäevasündmustest teeb ülekande Eesti Televisioon.


PRESSILE!

Ajakirjanikel, kes soovivad kajastada ''Eesti tänab'' tseremooniat 22. ja 23. veebruaril, palume oma soovist teatada teisipäevaks, 21. veebruariks kell 11.00 telefonil 631 6229 või e-posti aadressil kaidi.aher@vpk.ee.

Ajakirjanikel, kes soovivad kajastada 24. veebruari sündmusi, palume ennast akrediteerida Välisministeeriumi pressikeskuses esmaspäevaks, 20. veebruariks kell 16.00 telefonil 6377 630 või e-posti aadressil centre@vm.ee. Akrediteerimisel palume täpsustada, milline ajakirjanik, fotograaf või operaator millist eelmainitud sündmust kajastama tulla soovib, märkides ära tema nime, väljaande ja isikukoodi.

Kolmapäeval, 22. veebruaril kell 15.00 toimub Välisministeeriumi pressikeskuses, aadressil Tallinn, Islandi väljak 1 vabariigi aastapäeva üritusi ja nende kajastamisvõimalusi tutvustav taustabriifing Vabariigi Presidendi Kantselei, Välisministeeriumi protokolliosakonna ja pressikeskuse ning Julgestuspolitsei esindajate osavõtul. Akrediteeritud ajakirjanikud saavad nimelised rinnasildid kätte briifingul või pärast seda Välisministeeriumi valvelauast. Üritustel kohapeal nimelisi rinnasilte ei jagata. Kaamerad, mikrofonid ja diktofonid palume taustabriifingule tulles toimetusse jätta.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 16. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee