In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Horvaatia riigijuhtidega
08.02.2006


President Arnold Rüütel kohtus täna Zagrebis riigivisiidi raames Horvaatia presidendi Stjepan Mesici, parlamendi esimehe Vladimir Šeksi ja peaministri Ivo Sanaderiga ning avas Horvaatia-Eesti majandusfoorumi. Pärast ametlikku vastuvõtutseremooniat toimunud delegatsioonide kohtumisel arutati peamiselt Eesti ja Horvaatia kahepoolseid poliitilisi ja majandussuhteid.

Vabariigi Presidendi sõnul toetab Eesti Horvaatiat Euroopa Liidu ja NATOga liitumise protsessis ning on nõus oma läbirääkimiste kogemusi Horvaatiaga jagama. President Mesic lisas, et Horvaatia on väga huvitatud ka Eesti kogemustest Balti riikide koostöö raames, sest neid võiks olla võimalik rakendada ka koostöö arendamisel Balkani regioonis.

Kohtumisel Horvaatia parlamendi esimehe Vladimir Šeksiga olid kõne all parlamentide vahelised suhted.

Horvaatia peaminister Ivo Sanader märkis kohtumisel president Rüütliga, et tal on hea meel, et riigivisiidil on kaasas majandus- ja kommunikatsiooniminister ning rahandusminister, sest majandusliku koostöö arendamine Eestiga on Horvaatiale väga oluline. Eesti riigipea sõnul on Horvaatia areng olnud väga kiire ja edukas ning ta kinnitas veelkord, et Eesti on valmis oma kogemusi Horvaatiale jagama, lootes, et see toetab Horvaatia arengut. Vabariigi President ja Horvaatia peaminister olid ühisel seisukohal, et meie omavaheliste kontaktide edendamisele aitaks kaasa parem infrastruktuur, eriti Via Baltica ühendamine Via Adriaticaga.

Horvaatia majanduskojas toimus Horvaatia-Eesti majandusfoorum, mille avasid Horvaatia ja Eesti president ning Horvaatia majanduskoja president Nadan Vidoševic. Riigipead saadab visiidil ka 15-liikmeline äridelegatsioon, mida juhib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja president Toomas Luman. Foorumi avamisel tutvustas Vabariigi President lühidalt Eesti majanduse arengut peale taasiseseisvumist ning kinnitas, et kuigi eestlaste silmis on Horvaatia silmapaistvaid edusamme tegeva Euroopa Liidu kandidaatriigi ja turismimaana leidnud kindla koha, on meil Horvaatia riigi ja majanduse kohta veel palju õppida.

Järgmiseks kohtub president Rüütel Zagrebi linnavolikogu esimehe Tatjana Holjevaciga. Õhtul annavad president Stjepan Mesic ja proua Milka Mesic Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks piduliku õhtusöögi.

Proua Ingrid Rüütel külastas eriprogrammi raames Horvaatia kunsti- ja käsitöömuuseumi, etnograafiamuuseumi ning kohtus Horvaatia folklooriansambliga "Lado".

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ja rahandusminister Aivar Sõerd kohtusid täna oma Horvaatia kollegidega ning arutasid võimalusi edasiseks koostööks ja kogemuste jagamiseks.

9. veebruaril külastavad Vabariigi President ja proua Rüütel Dubrovniku linna, kus nad kohtuvad Dubrovnik-Neretva maavanema Ivo Mileticiga ja Dubrovniku linnapea Dubravka Šuicaga ning tutvuvad Dubrovniku vaatamisväärsustega. Õhtul kohtuvad president ja proua Rüütel Horvaatia välisministri Kolinda Grabar-Kitaroviciga. Reedel, 10. veebruaril lendab Vabariigi President Horvaatiast Torinosse taliolümpiamängudele.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 8. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee