In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Moldova Kontrollikoja delegatsiooniga
03.02.2006


President Arnold Rüütel kohtus Moldova Kontrollikoja president Ala Popescu'ga. Vasakult: pr Ala Popescu, president Arnold Rüütel, riigikontrolör Mihkel Oviir.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Moldova Vabariigi Kontrollikoja delegatsiooni, kuhu kuuluvad Moldova Kontrollikoja president Ala Popescu, Kontrollikoja liige Gheorghe Cojocari ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Lidia Tomozei. Kohtumisel osales ka Eesti riigikontrolör Mihkel Oviir.

Moldova Kontrollikoja president tänas Eestit koostöö eest ja lisas, et mõte selliseks koostööks sai alguse Moldova presidendi sügisesest visiidist Eestisse. Proua Popescu andis ülevaate Moldova Kontrollikoja tegevuspõhimõtetest ja tema Eesti visiidi eesmärkidest.

Vabariigi President avaldas heameelt, et selline koostöö toimub, sest riigikontroll on väga vastutusrikas valdkond, eriti üleminekuühiskonnas. President Rüütel lisas, et Eesti soovib igati aidata Moldova Vabariiki ühiskonna demokratiseerimisel ja kaasajastamisel ning on valmis jagama Moldovale oma kogemusi tihedamaks lõimumiseks Euroopa Liidu ja NATOga.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 3. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee