In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tutvus merereostusega Harjumaal
01.02.2006


President Arnold Rüütel külastas täna hommikul Harjumaal merereostuse piirkonda, kus keskkonnaminister Villu Reiljan ning erinevate ametkondade esindajad andsid ülevaate reostuse likvideerimise ja reostusallika väljaselgitamise olukorrast ning kavandatavatest tegevustest.

President Arnold Rüütel külastas Harjumaal merereostuse piirkonda.Suurimas reostuspiirkonnas Kolviku nina lähistel ja päästejõudude baasis Ristna sadamas tutvustasid Vabariigi Presidendile olukorda ornitoloog Tiit Randla, Päästeameti peadirektor Mati Raidma, Keskkonnainspektsiooni peadirektor Ain Purga ning Piirivalveameti mereosakonna ülem Ervin Piikmann.

President Rüütel tunnustas ametkondade esindajaid tubli töö eest. Samas rõhutas Eesti riigipea, kui oluline on riigil omada mereseiresüsteemi, mis suudab reostuse ja selle tekitaja kiiresti avastada, ning varustust, mis lubaks reostuse võimalikult kiiresti likvideerida. Vabariigi President lubas peaministriga arutada, kas selleks on võimalik leida täiendavaid vahendeid. ''Kindlasti tuleb siinkohal meenutada, et Läänemeri on kuulutatud eriti tundlikuks merealaks. Laevaliiklus Läänemerel pidevalt tiheneb, seega peab Eesti võtma tarvitusele vajalikud meetmed mere kaitsmiseks,'' nentis president Rüütel.

Eesti riigipea vestles ka kohale tulnud vabatahtlikega ning tänas neid abi eest. ''On väga oluline, et me kõik suhtuksime keskkonda austusega ning annaksime oma osa, et reostust ei tekiks ning aitaks ka mõjutada neid, kes keskkonnast ei hooli,'' lausus Vabariigi President.

President Rüütel oli aastatel 1981-1988 Eesti Looduskaitse Seltsi esimees ning on 1989. aastast Eesti Looduskaitse Seltsi auliige. Aastatel 1993-2002 oli ta ''Hoia Eesti Merd'' liikumise esimees ning on aastast 2002 ''Hoia Eesti Merd'' liikumise auesimees.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 1. veebruaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee