In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President saatis kaastundeavalduse Saksamaa endise Liidupresidendi surma puhul
27.01.2006


President Arnold Rüütel saatis täna kaastundeavalduse Saksamaa Liitvabariigi presidendile Horst Köhlerile. Vabariigi President avaldas oma pöördumises kaastunnet Saksamaa rahvale iseenda ning Eesti rahva poolt Saksamaa endise Liidupresidendi härra Johannes Rau surma puhul.

Kaastundeavalduses seisab: ''Sügava kurbusega võtsin vastu teate Saksamaa endise Liidupresidendi härra Johannes Rau surmast. Eesti on kaotanud täna ühe hea sõbra, kes on isiklikult teinud väga palju Eesti ja Saksamaa suhete edendamiseks. See kaotus on ka meile eriti raske.

Enda ja kogu Eesti rahva nimel võtke vastu minu kaastundeavaldus Teile ja kogu Saksamaa rahvale. Palun andke edasi meie südamlik kaastunne lahkunu omastele. Oleme Teiega teie leinas.

Minu mälestustesse jääb sõbralik kohtumine liidupresident Rauga 2003. aastal Berliinis. Liidupresidendina rõhutas ta, et on kõigi saksa kodanike president, ühendades seeläbi Saksamaal elavaid erinevaid rahvusi. Meenutame endist Liidupresidenti Johannes Raud kui tunnustatud riigijuhti, aktiivset ja säravat poliitikut, ning huvitavat inimest.''


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 27. jaanuaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee