In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Austria Vabariigi suursaadikuga
24.01.2006


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Austria Vabariigi suursaadiku Jakub Forst-Battagliaga, kes tutvustas Austria prioriteete Euroopa Liidu eesistumise ajal. Vestlus keskendus Euroopa Liidu põhiseaduslikule leppele, Lissaboni strateegiale ning energeetikaga seotud probleemidele.

Vabariigi President kinnitas, et Eesti kavatseb Euroopa Liidu põhiseadusliku lepingu ratifitseerida, ning et see on juba Riigikogu menetlusse võetud. President Rüütel rõhutas ka, et Euroopa Liit peab kindlasti süvenema probleemidesse, mis tingisid lepingu tagasilükkamise Prantsusmaa ja Hollandi referendumitel.

Eesti riigipea ja Austria suursaadik leidsid ühiselt, et Euroopa Liit peab oma enegiaressurssides olema võimalikult sõltumatu, et tagada terviklik areng ja julgeolek. President Rüütel rõhutas, et alternatiivsete energiaallikate arendamine on oluline nii julgeoleku kui ka loodushoiu seisukohalt.

Räägiti ka Euroopa Liidu Venemaa-poliitikast ja Eesti-Vene piirileppe küsimusest. Eesti riigipea ja Austria suursaadik toonitasid, et Euroopa Liidul peab olema ühtne poliitika Venemaa suhtes. Suursaadik Jakub Forst-Battaglia kinnitas, et Austria toetab Eesti püüdlusi Eesti-Vene piiriküsimuse lahendamiseks. Arutati ka Euroopa Liidu ja Venemaa vahelise viisavabaduse võimalikkust. President Rüütel rõhutas, et Eesti ei pea hetkel võimalikuks viisavabadust Venemaaga.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 24. jaanuaril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee