In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis üle noore teadlase preemia
21.11.2005


President Arnold Rüütel andis Sulev Kõksile üle Kultuurirahastu 2005. aasta noore teadlase preemiaPresident Arnold Rüütel andis täna Kadriorus Sulev Kõksile üle Kultuurirahastu 2005. aasta noore teadlase preemia. Tartu Ülikooli füsioloogia instituudi vanemteadur Sulev Kõksi teadustöö valdkonnaks on molekulaarne biomeditsiin. Sel aastal kandideeris preemiale 12 noort teadlast.

Õnnitledes vanemteadur Sulev Kõksi ütles Vabariigi President, et noore teadlase uurimused negatiivsete emotsioonide mõjust inimorganismile on tähelepanuväärsed, kuna võimaldavad tulevikus välja pakkuda lahendusi inimeste tervise parandamiseks. Riigipea soovis doktor Kõksile edu ja jõudu nii iseseisva uurimistöö edendamisel kui teadlaste järelkasvu koolitamisel.

Vanemteadur Kõks tänas president Rüütlit ja Kultuurirahastut talle osaks saanud tunnustuse eest ning lisas, et ilma tööka kollektiivita ei oleks see võimalikuks saanud. Teadlase hinnangul on meeleoluhäireid viiendikul inimestest ning need on olulisel määral tekkinud urbaniseerumise ja industrialiseerumise tagajärjel.

Sulev Kõks on üks Tartu Ülikooli arstiteaduskonna algatatud neuroteaduste doktoriõppe programmi loojaid, olles teerajajaks Eestis loodavatele doktorikoolidele. Kõks on ka tunnustatud ekspert bioloogilise psühhiaatria ja neurokeemia valdkonnas. Ta on pälvinud mitmeid teaduspreemiaid ja -auhindu ning talt on ilmunud publikatsioone 35 eelretsenseeritavas teadusväljaandes.

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemia suurus on 50 000 krooni, selle asutaja ja rahastaja on ettevõtja Toomas Luman.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. novembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee