In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Norra Kuningriigi suursaadikuga
15.11.2005


President Arnold Rüütel võttis vastu Norra Kuningriigi suursaadiku Stein Vegard Hagen'i, kes esitas oma volikirja.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Norra Kuningriigi suursaadiku Stein Vegard Hagen'i, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul on tal väga head mälestused riigivisiidist Norrasse ja ta palus anda edasi parimad tervitused Norra kuningale, Tema Majesteet Harald Viiendale. President Rüütel lisas, et ootab kuningas Harald Viiendat ka visiidile Eestisse.

Eesti riigipea tänas Norrat 2004. aastal käivitunud Euroopa Majanduspiirkonna Lepingu ja Norra finantsmehhanismi raames eraldatava toetuse eest. ''See on oluline abi meie arengule ja annab selget tunnistust Norra välispoliitilistest prioriteetidest,'' lausus president Rüütel.

Norra suursaadiku sõnul on Eestil ja Norral ühine huvi teha koostööd meie Põhja-Euroopa regiooni stabiilsuse ja õitsengu tagamiseks ning eelmisest aastast on see koostöö aset leidnud ka NATO ja uuenenud Euroopa piires. Norra toetas jõuliselt Eesti liitumist nii NATO kui Euroopa Liiduga, lisas suursaadik Stein Vegard Hagen.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 15. novembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee