In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Horvaatia peaministriga
08.11.2005


President Arnold Rüütel kohtumas Horvaatia peaministri Dr. Ivo Sanader?igaPresident Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Horvaatia peaministri Dr. Ivo Sanader'iga. Kohtumisel arutati võimalusi kahepoolsete suhete tihendamiseks.

Vabariigi President õnnitles Horvaatiat Euroopa Liiduga liitumisläbirääkimiste alustamise puhul ning avaldas veendumust, et eurointegratsiooni kontekstis saavad kahe riigi suhted üha aktiivsemalt areneda. President Rüütel pidas oluliseks, et riikidevaheline koostöö tiheneks nii parlamentide kui valitsusasutuste vahel, aga ka teistel tasanditel, hõlmates kõige erinevamaid valdkondi majandusest teaduse ja kultuurini.

Horvaatia peaminister tänas Eestit senise toetuse eest liitumisläbirääkimiste alustamiseks ning lisas, et kaht riiki ühendavad vastastikune sümpaatia ja sarnane ajalooline kogemus. ''Soovime viimati Euroopa Liiduga ühinenud riikidele järgi jõuda ning saada Euroopa Liidu liikmeks, samuti palume Eesti toetust NATO suunal,'' ütles peaminister Sanader.

Ühiselt leiti, et tähelepanu väärib ka vastastikune turismikoostöö. Peaminister Sanader kiitis visiidil nähtud Tallinna ja Lahemaa kaunidust ning lisas, et Horvaatia saab Eestilt õppida, kuidas on võimalik saavutada kümne aasta keskmiseks majanduskasvuks üle 6%, hoides seejuures eelarve tasakaalus ning välisvõla madalal.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 8. novembril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee