In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis lord Pattenile üle Maarjamaa Risti
27.10.2005


President Rüütel andmas lord Pattenile üle Maarjamaa Risti I klassi teenetemärkiPresident Rüütel andis täna Kadriorus lord Pattenile üle Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi.

Ordenit üle andes tunnustas Vabariigi President lord Pattenit mahuka ning konstruktiivse töö eest Eesti Euroopa Liiduga liitumise huvides. President Rüütel lisas, et ühinemise järgne aeg on kinnitanud tehtud valiku õigsust. ''Arvamusuuringud näitavad, et meie rahva toetus Euroopa Liidule on selle aja jooksul pidevalt kasvanud ning inimesed tunnetavad, et Euroopa Liit on toonud nende ellu stabiilsust ja aidanud kaasa nende heaolu kasvule,'' lausus Eesti riigipea.

Otsuse lord Patteni autasustamiseks Eesti Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgiga tegi Eesti riigipea 2. veebruaril 2005. aastal seoses iseseisvuspäevaga ja Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetamise tunnustamiseks.

Lord Patten oli Euroopa Komisjoni välisasjade volinik aastatel 1999 kuni 2004. Jaanuarist 2005 on lord Patten Suurbritannia ülemkoja liige. Praegu on lord Patten nii Oxfordi kui ka Newcastle'i ülikooli kantsler.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 27. oktoobril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee