In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Guatemala Vabariigi suursaadikuga
06.10.2005


Guatemala Vabariigi suursaadik Susana Barrios Beltranena andmas üle volikirju president Arnold RüütlilePresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu esimese Guatemala Vabariigi suursaadiku Eestis, Susana Barrios Beltranena, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi President märkis, et kuna Eesti ja Guatemala on kiiresti arenevate majandustega riigid, on kindlasti mõlemad pooled huvitatud vastastikusest kaubavahetuse arendamisest. "Selle üheks eelduseks on lepingulise baasi väljatöötamine. Meie riikide vahel kehtib viisavabadus ja ma usun, et äridelegatsioonide vahetamine aitab teineteise majanduselu tundmaõppimisele tublisti kaasa," lausus president Rüütel.

Guatemala suursaadiku sõnul viibib ta siin tänu tema valitsuse soovile luua lähedasemad sõprussidemed Eesti ja Guatemala rahvaste vahel. Suursaadik Beltranena lisas, et Guatemala on uhke ajalooga ja arenev riik, mille elanikud on järglased ühele kõige iidsemale tsivilisatsioonile - maiadele, väljapaistvatele astronoomidele ja matemaatikutele.

Guatemala suursaadik resideerub Stockholmis.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 6. oktoobril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee