In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkas visiiti Võrumaal
11.08.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel jätkasid täna maakonnavisiiti Võrumaal.

Visiidi teine päev algas Kaitseliidu Võrumaa maleva külastusega. Vabariigi Presidenti olid vastu võtmas maleva pealik Kalev Ader ja vaneminstruktor Aivo Hütsi. Riigipea tõstis esile Võrumaa maleva noortetööd. Tõdeti, et lapsed on noorkotkaste ja kodutütarde tegemistest rohkemgi huvitatud, kuid napib koolitatud noortejuhte.

Seejärel külastati Sõmerpalu vallas asuvat Maarika ja Aivar Rosenbergile kuuluvat Roosu talu, mis on üks suuremaid talusid Võrumaal. Majapidamise põhitegevusalaks on põllumajandus - teravilja mahepõllundus ja maasikate kasvatus, samas tegeletakse ka vaba-aja ürituste korraldamise ning palkmajade valmistamisega. Perekond Rosenberg on oma südameasjaks võtnud ka kohaliku elu arendamise. Endisest koolihoonest on kohandatud külakeskus, kus toimub vilgas seltsielu.

Visiit jätkus aktsiaseltsi Antsla Inno külastusega. Antsla Inno tegeleb peamiselt pehme mööbli tootmisega ja on üks kiiremini arenev ettevõte Võrumaal. President Rüütel tunnustas ettevõtte hoolitsust oma töötajate eest, mis on kindlasti eeskujuks kõikidele Eesti ettevõtetele.

Samal ajal tutvus proua Rüütel Metsamoori Perepargiga Kaika kandis Mähklis.

Edasi sõideti Karula Rahvusparki, kus toimus kohtumine rahvuspargi töötajatega ja kohalike elanikega. Muuhulgas räägiti loodukaitsest ning puutepunktidest põllumajanduse ja turismiga, samuti kultuuripärandi kaitsest.

Pärastlõunal kohtus Vabariigi President Võrumaa omavalitsusjuhtidega Mõniste Põhikoolis. Peamiste probleemidena tõstsid omavalitsusjuhid esile maamunitsipaliseerimisega seotud küsimused. Kõneldi ka kutsehariduse arendamisest ning maa ja linna elukvaliteedi erinevuse vähendamisest - elektrivarustuse parandamisest, interneti kasutamise võimaluste laiendamisest ja teedevõrgust. Riigipea tänas vallajuhte seni tehtud tubli töö eest.

Proua Ingrid Rüütel külastas sel ajal Mõniste Muuseumi, kus eksponeeritakse huvitavaid taluehitisi. Igal talvel avab muuseum koostöös kohalike elanikega Päkapikumaa. Kevadel tutvustatakse jüripäeva kombestikku ning peetakse teisi temaatilisi päevi.

Õhtupoolikul võtsid Varstu vallas Krabi Põhikoolis presidendipaari vastu kooli direktor Ale Sprenk ja Varstu vallavanem Rein Ansip. Krabi kool-kodu (Põhikool) on loodud praegusel kujul 2000. aastal ning selles õpivad ka õpiraskustega lapsed. Vabariigi President istutas Krabi Põhikooli juurde rajatavasse dendroparki esimese puu - tamme.

President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel lõpetasid Võru maakonnavisiidi Rõuge valla külade päeval.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 11. augustil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee