In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Saksamaa Liitvabariigi suursaadikuga
04.08.2005


Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Julius Bobinger andmas üle volikirju president Arnold RüütlilePresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Saksamaa Liitvabariigi suursaadiku Julius Bobinger'i, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi President kinnitas, et kahe riigi koostöö edeneb jõudsalt mitmel tasandil, aktiivsest lävimisest annab tunnistust ka üha hoogustuv regionaalne koostöö erinevate liidumaadega, tihendades nii majandusalast, poliitilist kui kultuurikontaktide võrgustikku. "Kindlasti leiame üheskoos täiendavaid võimalusi vastastikku turismi edendamiseks, kaubavahetuse elavdamiseks ja investeeringute suurendamiseks. Aga ka teadusalaseks koostööks ja kultuurivahetuseks," rääkis riigipea.

President Rüütel märkis, et üheskoos tuleb mõelda ka sellele, millist Euroopat, millist Euroopa Liitu tulevikus näha soovime. "Need on tõsised arutelud, milleks sunnivad meid ühtviisi nii Euroopa Liidu eelarvega seotud küsimused, üha vähenev sündimus kui ka terroristide toimepandud rünnakud," toonitas Vabariigi President.

Riigipea pidas oluliseks ka koostööd demokraatiavööndi laiendamisel Euroopa Liidu välispiiride naabruses ja puhta keskkonna tagamisel Läänemere regioonis.

Suursaadik Bobinger'i sõnul on Euroopa Liidu edasiseks arenguks olulised Eesti kogemused, kes riikliku iseseisvuse taastamise järel on väheste aastate jooksul omandanud bürokraatia vähendaja ning riigi läbipaistvusele ja kodanikulähedusele pürgija maine.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 4. augustil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee