In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Poola presidendiga
05.07.2005


President Arnold Rüütel kohtus Eestisse ametlikule visiidile saabunud Poola Vabariigi presidendi Aleksander Kwaśniewski'gaEestisse saabusid täna ametlikule visiidile Poola Vabariigi president Aleksander Kwaśniewski ja proua Jolanta Kwaśniewska, keda tervitasid Kadriorus Eesti Vabariigi president ja proua Ingrid Rüütel.

Presidendilossi ees toimunud ametlikul vastuvõtutseremoonial kõlasid Poola ja Eesti riigihümn. Vastuvõtutseremooniale järgnes presidentide neljasilmakohtumine ning seejärel kohtumine koos delegatsioonidega. Kohtumisel käsitleti Eesti ja Poola edasiseid koostöövõimalusi nii kahepoolsetes kui multilateraalsetes suhetes. Presidendid andsid ka ühise pressikonverentsi.

President Kwaśniewski ütles kohtumisel, et Eesti ja Poola koostöö edasiseks arenguks on head eeldused, kuna riikidel on ühised huvid ja sarnased seisukohad. Ühe tulevikuplaanina nimetas Poola riigipea ühiseid investeeringuid kolmandates riikides. Euroopa Liidu põhiseaduslikust leppest kõneldes rõhutas president Kwaśniewski, et lähitulevik on väga oluline aeg selleks, et arutada läbi erinevad arenguvõimalused ja leida lahendused kõigi liikmesriikide hüvanguks.

President Rüütel tänas president Kwaśniewskit isikliku panuse eest kahe riigi suhete arendamisel ja eriti toetuse eest Eesti astumisel NATO-sse. Samuti väljendas Eesti riigipea heameelt, et peatselt oma teist ametiaega lõpetavat president Kwaśniewskit saadab visiidil esinduslik delegatsioon, mis süvendab vahetuid kontakte riikidevaheliste suhete edasiseks arendamiseks kõige erinevamates valdkondades.

Pärastlõunal sõitsid Vabariigi President ja president Kwaśniewski Saaremaale, kus tutvutakse Kaali Külastuskeskusega ja ettevõttega AS Saare Paat Nasva külas. Seejärel istutavad Eesti ja Poola riigipea Kuressaare lossipargis tammepuu. Õhtul toimub Kuressaare piiskopilinnuses Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli pidulik õhtusöök Poola presidendi ja proua Jolanta Kwaśniewska auks.

Kolmapäeva hommikul saabuvad presidendid Saaremaalt tagasi Tallinna ning külastavad Eesti Riikliku Sõjamuuseumi (Laidoneri muuseumi) Viimsis. Seejärel lahkub Poola president Eestist.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 5. juulil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee