In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab töövisiidile Ukrainasse
15.06.2005


President Arnold Rüütel sõidab neljapäeval, 16. juunil töövisiidile Ukrainasse, kus Maailma Majandusfoorumi korraldamisel toimub 16.-17. juunil Kiievis tipptasemel ümarlauakohtumine.

Plenaarkohtumise raames toimuvatest üritustest võtavad peale Eesti riigipea osa veel Ukraina, Gruusia, Poola, Leedu, Moldova ja Aserbaidžaani president. Ühtlasi osalevad ümarlaua töös paljud poliitikud, ärimehed ja teadlased, et arutada Ukraina majanduse arenguperspektiive ja investeerimiskeskkonna parandamisvõimalusi ning selle riigi rolli globaliseeruvas maailmas, sealhulgas Ukraina suhteid Euroopa Liidu, Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO), USA ja Venemaaga.

President Rüütlil on Kiievis kavas ka eraldi kohtumised Ukraina presidendi Viktor Juštšenkoga ning Gruusia presidendi Mihhail Saakašviliga, samuti Maailma Majandusfoorumi asutajaliikme ja eesistuja Klaus Schwab'iga ning Ukraina parlamendi Verhovna Rada spiikri Volodymyr Lytvyn'iga.

Riigipead saadavad visiidil Eesti suursaadik Ukrainas Paul Lettens ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

Vabariigi President saabub töövisiidilt tagasi Eestisse reedel, 17. juunil.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 15. juunil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee