In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales vaimulikul laulupeol
11.06.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel osalesid täna Tartu laululaval toimunud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku vaimulikul laulupeol.

Laulupeolisi tervitades ütles Vabariigi President, et laul on iidsetest aegadest olnud eesti elu pärisosa. "Laulupidu on meie rahva suurim pidu ja kestvaim traditsioon. See on läbi ajalootormide ja erinevate ajastute püsinud elujõulisena ning jõudnud sellisena kogu inimkonna vaimse pärandi meistriteoste loetellu. Aegade sidet ja rahva ühtehoidmist väljendav laulupidu on meie jaoks olnud ühtlasi rahvusliku elujõu ja osalustunde allikaks," sõnas riigipea.

"Tänane laulupidu on pühendatud ja juhatab meid ka tarkuse allikale. Aastasadu kandsid eestlaste hariduse eest hoolt vennastekogudused, piibliseltsid, kirik ja vaimulikkond. Oma rahvusliku ärkamisaja võlgneme suuresti ärksatele kirikutegelastele. Paljude rahvaste ühisesse ning jäävasse kultuurivaramusse kuulub vaimulik muusika. Selle muusika võlu ja jõud seisneb tema võimes ületada rahvusbarjääre, aga samuti ka riikide ja ajastute piire. Püsides läbi sajandite, on vaimulik muusika andnud inimestele nii vajalikku kindlus- ja turvatunnet," kõneles president Rüütel.

Pühapäeval, 12. juunil viibivad Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Põlvas, Intsikurmu laululaval toimuval laulu- ja tantsupeol "Rõõm ajas".


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 11. juunil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee