In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab Riiga presidentide kohtumisele
06.05.2005


President Arnold Rüütel sõidab reedel, 6. mail töövisiidile Läti Vabariiki, kolme Balti riigi presidendi kohtumisele Ameerika Ühendriikide presidendi George W. Bushiga. Kohtumine leiab aset laupäeval, 7. mail.

USA-Balti tippkohtumise käigus on kõne all nende riikide vahelise koostöö aspektid, samuti Balti riikide edusammud viimase 15 aasta jooksul. Sellelt pinnalt lähtudes kõneldakse demokraatia kindlustamisest nii meie riikide naabruspiirkonnas kui ka maailmas tervikuna, puudutades reformiprotsesse Lähis-Idas ning missioone Afganistanis ja Iraagis.

President Rüütel ütles täna enne tippkohtumisele sõitmist, et Eesti ja teised Balti riigid saavad anda väärtusliku panuse transatlantilise koostöö arendamisse. "Tasakaalustatud arengu edendamine on töö, mida tuleb riikidel teha erinevatel tasanditel. Eesti jaoks on oluline koondada tähelepanu inimese väärtustamisele. See on aga igati kooskõlas mitmete meie samaväärsete püüdlustega välispoliitilises tegevuses. Jagades ühiseid väärtusi meie partneritega nii Euroopa Liidust kui NATO-st, tahame osaleda protsessides, mis aitavad üha enamatel inimestel leida endale demokraatliku ühiskonnakorralduse raames uusi võimalusi eneseteostuseks ja inimväärseks eluks. Soovime kaasa aidata Venemaal ja Euroopa Liidu naabruspoliitikaga hõlmatud riikides ühiskonna demokratiseerimisele ja reformiprotsesside edendamisele," ütles Eesti riigipea.

Eesti Vabariigi presidendi Arnold Rüütli, Läti Vabariigi presidendi Vaira Vike-Freiberga ja Leedu Vabariigi presidendi Valdas Adamkuse kohtumine Ameerika Ühendriikide presidendi George W. Bushiga toimub laupäeval, 7. mail Riias. Neli riigipead annavad ka ühise pressikonverentsi.

Eesti, Läti ja Leedu president kohtuvad ka omavahel ning viibivad seejärel president Bushi pikema kõne ettekandmisel. Pärast seda kohtub president Rüütel tippkohtumise pressikeskuses eesti ajakirjanikega.

Riigipead saadavad visiidil välisminister Urmas Paet ja Eesti Vabariigi suursaadik Lätis Toomas Lukk.

Vabariigi President saabub töövisiidilt tagasi Eestisse laupäeva, 7. mai hilisõhtul.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 6. mail 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee