In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas Aegviidus suusamatka
26.02.2005


President Arnold Rüütel avas Aegviidus President Arnold Rüütel avas täna Aegviidus raudteejaama esisel väljakul teist aastat toimuva "Presidendi suusamatka". Matk kulgeb Aegviidu - Nelijärve - Jäneda kaunil maastikul, kus on avatud nii 10- kui 15-kilomeetrine suusarada.

Suusamatka avamisel rääkis Vabariigi President tervisespordi tähtsusest. President Rüütli sõnul sõltub suurem osa iga inimese tervislikust olukorrast temast endast, arstidest sõltub väike osa. "Seepärast on hea, kui igaüks on valmis oma tervise eest hoolt kandma ja matkale minnes naabri ka kaasa kutsuma," ütles Vabariigi President matka avades.

Riigipea ja proua Ingrid Rüütel külastasid RMK Aegviidu Loodusmaja, kus Aegviidu vallajuhid tutvustasid oma valla tulevikuplaane. Seejärel siirdus president Rüütel koos abikaasaga jalgsimatkale Jänedale, oma koolipõlve radadele. Pärast supilõunat Musta Täku Tallis toimus suusatajate autasustamine ja ühispildistamine, millel osales ka president Rüütel.

Vabariigi President osales veel Jäneda mõisas toimunud arutelul "Kas tervisesport on inimese enda või riigi mure? Eesti ja Euroopa näidetel," millel ettekande teinud Eesti Olümpiakomitee peasekretär Toomas Tõnise tutvustas ka uurimust Eesti täiskasvanute liikumisharrastustest.

Teist aastat toimunud "Presidendi suusamatka" korraldas MTÜ SK Presidendirada koostöös Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Suusaliiduga.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 26. veebruaril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee