In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kõneles Jaan Krossi 85. sünnipäevale pühendatud vastuvõtul
16.02.2005


President Arnold Rüütel korraldas vastuvõtu Jaan Krossi 85. sünnipäevale pühendatud rahvusvahelisel kollokviumil osalejateleVabariigi President ja proua Ingrid Rüütel korraldasid täna Kadriorus vastuvõtu Jaan Krossi 85. sünnipäevale pühendatud rahvusvahelisel kollokviumil osalejatele.

Oma tervituskõnes sõnas president Rüütel, et Jaan Krossi loomingu ja tegevuse tähendus on nii mitmetine, et teda üksnes kirjanikuna näha oleks ilmne lihtsustus. ''Mõistagi on Jaan Kross ennekõike kirjanik. Kuid see, et tema teoseid on tõlgitud veerandsajasse keelde, teeb temast eestlase, kelle vahendusel sisenevad nende võõraste keelte kasutajad mitte ainult eesti kirjandusse, vaid ka eestlaste mõtteviisi. Seeläbi võivad nad avastada ühe väikese rahvuse ja tema kultuuri eriomase rikkuse,'' märkis riigipea.

Vabariigi President ütles, et Jaan Kross on tähelepanelik vaatleja, täpne ja põhjalik kirjeldaja ning tasakaalukas hindaja. ''Jaan Kross on eestlaste ja eestluse hea esindaja selgi põhjusel, et ta pole ainult vaatleja, vaid ka vahetu osaleja. Eesti Vabariigi eakaaslasena on ta läbi teinud kõik need õnnestumised ja katsumused, mis on meie riigi kodanikele osaks langenud. Lähema ajaloo kõrval tunneb ta aga põhjalikult ka kaugemat aja- ja kultuurilugu. Seetõttu on tema sõna kaal suurem kui eemalseisjal,'' kõneles president Rüütel.

Vabariigi President tänas Jaan Krossi Eestit maailmale ja ka eestlastele endile näitamise eest ning soovis talle südamest õnne peatse juubeli puhul.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 16. veebruaril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee