In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales tänuüritusel ''Aasta tegu 2004''
15.02.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel osalesid Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tänuüritusel ''Aasta tegu 2004''Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel osalesid täna Kadriorus Väliskunsti muuseumis toimunud Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tänuüritusel ''Aasta tegu 2004''.

Oma tervituskõnes märkis president Rüütel, et on rõõm näha elurõõmsaid ja ettevõtlikke inimesi, tänu kelle tegevusele hakkab meiegi ühiskond üha enam teadvustama puuetega inimeste vajadusi.

''Tunnustust väärib teie ühine eesmärk saavutada liikumispuudega inimestele eneseteostuseks tervetega võrreldavad võimalused. Selleks ei olegi tarvis teha midagi väga erilist, kui ühiskonnas on olemas peamine - hea tahe,'' märkis riigipea. President Rüütel rõhutas, et ennekõike on tähtis tagada puudega inimesele kõigekülgne ligipääs nii füüsilises kui virtuaalses keskkonnas ning kaotada takistused õppimisele, töötamisele ja ravimisele.

''Euroopa puuetega inimeste kongress kutsus 2002. aastal Euroopa Liidu liikmesriike astuma samme selleks, et puudega inimesi ei käsitletaks hoolekande vajajatena, vaid võrdväärsete ühiskonnaliikmetena. See on ka Eesti ülesanne Euroopa Liidu riigina,'' kõneles president Rüütel.

Vabariigi President soovis Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidule jõudu ja jätkuvat optimismi ning kõigile kohalviibijatele ja nende lähedastele õnne ja tervist.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 15. veebruaril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee