In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus patriarh Aleksius II-ga
21.01.2005


President Arnold Rüütel kohtus töövisiidi raames täna Moskvas Tema Pühaduse Moskva ja kogu Venemaa Patriarhi Aleksius II-ga.

Püha Daniili kloostris asuvas patriarhi residentsis toimunud kohtumisel kõneldi õigeusu kiriku küsimuste lahendamisest Eestis, millega seoses määras Õigeuslike Rahvaste Ühtsuse Rahvusvaheline Fond oma preemia president Rüütlile. Patriarh Aleksius II õnnitles Eesti riigipead selle autasu saamise puhul. Patriarh nimetas oluliseks eile toimunud ühist kohtumist Vene presidendi Vladimir Putiniga.

President Arnold Rüütel kohtus Tema Pühaduse Moskva ja kogu Venemaa Patriarhi Aleksius II-ga.Vabariigi President tänas Vene kirikupead kõrge tunnustuse eest ning sõnas, et Eestis tegutsevate erinevate kirikute üksteisemõistmise süvendamisel on väga kaaluka panuse andnud patriarh Aleksius II isiklikult - nii varasematel aastatel Eestis töötades kui ka praeguses kõrges ametis. Eesti riigipea rõhutas nii tänasel kohtumisel kui sellele järgnenud pressikonverentsil, et õigeusu kirikute küsimusi on Eestis võimaldanud edukalt lahendada sobiv keskkond, kuna Eesti riigile ja rahvale on omane sallivus teiste rahvaste ja religioonide suhtes. Nii Vabariigi President kui patriarh Aleksius tõstsid ka esile Eesti Kirikute Nõukogu olulist rolli oikumeenilise üksteisemõistmise arendamisel Eestis.

Patriarh Aleksius II tundis huvi Eestit tabanud tormi ja üleujutuse kohta, mille tagajärgedest andis president Rüütel ülevaate. Meenutades oma tööaastaid Eestis, tõi patriarh muu hulgas esile kunagise eduka vastuseismise Kuremäe kaevanduse rajamisele kui näite kirikutegelaste panusest keskkonna kaitsmisel.

Vabariigi President külastas täna ka Eesti suursaatkonda Moskvas ning kohtus suursaadik Karin Jaani ja teiste saatkonnas töötavate diplomaatidega. Saatkonna sööklas toimus ühine lõunasöök.

President Rüütel külastas rahvusvahelist fondi "Demokratija" ning kohtus seal fondi presidendi Aleksandr N. Jakovleviga, kellel on suured teened Venemaa poliitikas. A. N. Jakovlevi heategevuslik ja valitsusväline fond (www.idf.ru) aitab kaasa demoraatia arengule Venemaal ning tegeleb Venemaa XX sajandi poliitilist ajalugu kajastavate dokumentide ja uurimuste tutvustamisega.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Moskvas 21. jaanuaril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee