In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Portugali suursaadikuga
09.12.2004


President Arnold Rüütel võttis vastu Portugali suursaadiku Joćo Manuel da Cruz da Silva Leitćo, kes esitas oma volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Portugali suursaadiku Joćo Manuel da Cruz da Silva Leitćo, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul iseloomustab Eesti ja Portugali suhteid korrapärane ja sisukas poliitiline dialoog ning kahepoolne majanduskoostöö, mis on arenenud pidevalt tõusvas joones. ''Näeme enda ees avarat perspektiivi. Seepärast tegutsemegi omalt poolt aktiivselt, et tutvustada Eestit Portugalis veelgi mitmekülgsemalt ning tugevdada juba loodud kontakte,'' lisas riigipea.

President Rüütel nentis, et mõlemad riigid püüdlevad stabiilse ja jätkusuutliku arengu tagamise ning naaberriikidega heade suhete poole. ''Võitlus rahvusvahelise terrorismi ohuga on seadnud meie ette uued väljakutsed ja soov anda oma panus rahu ja julgeoleku tagamisel Euroopas ja kogu maailmas on kujunenud tänapäevaseks eluhoiakuks. Need on arusaamad, mida meie riigid jagavad ja need on lähendanud meie rahvaid,'' ütles Vabariigi President.

Eesti riigipea ja Portugali suursaadik märkisid, et Eestil ja Portugalil on partneritena Euroopa Liidus ja NATO's võimalus veelgi tugevdada koostööd kahe riigi vahel nii majanduse kui ka kultuuri vallas.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 9. detsembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee