In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Balti riigipead kohtusid Vilniuses
26.11.2004


Balti riigipead kohtusid Vilniuses. Vasakult: Valdas Adamkus, Vaira Vike-Freiberga, Arnold Rüütel.Täna hommikul toimus Vilniuses Eesti, Läti ja Leedu presidentide töökohtumine, mis on esimene pärast kolme Balti riigi ühinemist NATO ja Euroopa Liiduga.

Kohtumisel arutati Balti riikide kolmepoolseid suhteid, Euroopa Liidu Naabruspoliitikat ning ühist koostööd Põhjamaade ja Lõuna-Kaukaasia riikidega. Balti riikide koostööst rääkides oli peamine kõneaine infrastruktuuri väljaarendamine, sealhulgas elektri- ja gaasivõrkude rajamine nii, et oleks paremini tagatud varustuskindlus ja tarnijate mitmekesisus. Presidendid pidasid oluliseks ühiselt kaasa aidata Lõuna-Kaukaasia regiooni stabiilsele ja demokraatlikule arengule, kasutades seejuures nii kahe- kui mitmepoolset koostööd.

Arutati ka Euroopa Liidu edasist laienemist, sealhulgas Euroopa Liidu järgmisel ülemkogul käsitletavat küsimust Türgiga liitumisläbirääkimiste alustamisest.

Kohtumisele järgnes Balti riigipeade ühine pressikonverents, mille järel Leedu Vabariigi president Valdas Adamkus lahkus Ukraina ametisoleva presidendi Leonid Kutšma kutsel Kiievisse, et lähima naabrina aidata kaasa pärast presidendivalimisi tekkinud olukorra stabiliseerimisele.

Leedu Vabariigi peaminister Algirdas Brazauskas korraldas Eesti Vabariigi presidendi Arnold Rüütli ja Läti Vabariigi presidendi Vaira Vike-Freiberga auks lõuna.

Pärastlõunal osalesid riigipead Balti korvpalliliiga asutamistseremoonial Vilniuse Siemens Arenal.

Õhtupoolikul kohtus president Rüütel Leedu peaministri Algirdas Brazauskas'ega.

Vabariigi President jõuab tagasi Eestisse täna hilisööl.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Vilniuses 26. novembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee