In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas Eesti Eduka Arengu Foorumi
25.11.2004


President Arnold Rüütel avas täna Tallinnas hotellis Radisson SAS majanduslehe "Äripäev" korraldamisel viiendat korda toimunud Eesti Eduka Arengu Foorumi.

Vabariigi President ütles oma avasõnas, et pärast Eesti astumist Euroopa Liitu ja NATO-sse on tihti arutatud, millised on need märksõnad, mis peaksid iseloomustama meie tegevust selles Eesti uues arenguetapis. "Oleme teinud valikuid, mis on loonud aluse kiire majanduskasvu tekkeks. Ent püsivalt kiire ja tasakaalustatud majanduskasvu hoidmine eeldab tootmistegurite - tööjõu, kapitali ja tehnoloogia - kvaliteedi pidevat parandamist ja kaasaegsete institutsioonide arendamist. Näen siin paraku veel mitmeid probleeme," kõneles riigipea.

President Rüütel tõdes, et Eesti tööjõud hakkab peamiselt madala loomuliku iibe tulemusena kümnekonna aasta pärast kahanema, samal ajal ohustab Eestit tööjõu väljavool. "Taas kord näeme, kui oluline on Eesti ühtlane ja avatud areng: selleks, et suudaksime eneseteostust pakkuda oma ala tippudele, vajame tugevat kodumaist baasi ja head rahvusvahelist koostöövõrgustikku," ütles riigipea.

Oma kõnes rõhutas Vabariigi President ka innovatsiooni ja kodumaise kapitali olulist rolli Eesti majanduse edendamisel ning pakkus välja mõned arengusuunad aastaks 2020.

Kõne terviktekst on avaldatud Vabariigi Presidendi koduleheküljel, www.president.ee.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 25. novembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee