In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tänas Euroopa Komisjoni esinduse juhti
23.11.2004


Suursaadik John Kjaer, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht ja president Arnold RüütelEuroopa Komisjoni esinduse juht suursaadik John Kjaer tegi täna Kadriorus lahkumisvisiidi president Arnold Rüütlile, kes tänas suursaadikut tema märkimisväärse panuse eest Eesti liitumisel Euroopa Liiduga.

Vabariigi President märkis, et John Kjaer'i Eestis viibimine on langenud ühte ajaga, mil Eesti omandas kogemusi Euroopa Liidu struktuurides töötamiseks, mille käigus aktiivselt kaasa rääkida Eesti tulevikku puudutavate otsuste kujundamisel. Eesti riigipea tõstis esile suursaadiku oskust selgitada eestimaalastele Euroopa Liiduga ühinemise vajadust. Samuti tunnustas president Rüütel Euroopa Komisjoni esinduse tööd Euroopa Liidu tõukefondide projektide rakendamisel.

Suursaadik Kjaer'i sõnas, et arvestades Eesti riigi ajalugu, mõõtmeid ja geograafilist asendit, usub ta, et Euroopa Liiduga liitumine oli Eesti suveräänsuse ja julgeoleku seisukohalt õige otsus. ''Tulevikku vaadates on oluline, et Eesti on Euroopa Liidus. See pole staatiline organism, vaid ta on pidevas muutumises ja arenemises,'' lisas Kjaer.

John Kjaeri teenete tunnustuseks andis president Rüütel suursaadikule üle Maarjamaa Risti I klassi ordeni.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 23. novembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee