In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas Bulgaaria peaministrit
18.11.2004


President Arnold Rüütel kohtus Kadriorus Bulgaaria peaministri  Simeon Saxe-Coburg Gotha'gaVabariigi President tervitas täna Kadriorus Eestisse ühepäevasele ametlikule visiidile saabunud Bulgaaria peaministrit Simeon Saxe-Coburg Gotha't ning teda saatnud Bulgaaria euroministrit Meglena Kuneva't.

Kohtumisel kõneldi eeskätt Euroopa Liiduga liitumisest, mis Eesti puhul on juba toimunud, aga Bulgaarial veel lähiaastail ees ootamas. Bulgaaria peaminister sõnas, et Eesti eeskuju selles osas on Bulgaariale tähtis ning Bulgaaria loodab Euroopa Liitu astumisel Eesti-poolsele toetusele ja abile. Vabariigi Presidendi sõnul on selline toetus Eesti poolt olemas.

Kõneldi ka kahepoolsetest suhetest, mis seni on veel tagasihoidlikud, kuid mille arendamisest on huvitatud nii Eesti kui Bulgaaria. Eesti riigipea tõi kiiret arengut võimaldavate koostöövaldkondadena välja hariduse, teaduse ja turismi, rõhutades aga samas ka majanduskoostöö arendamise olulisust. Härra Simeon Saxe-Coburg Gotha meenutas oma nelja aasta tagust külaskäiku Eestisse, mis andis talle palju uusi teadmisi siinsest regioonist ning eredaid muljeid nii Tallinna vanalinnast kui kiirelt arenenud reisisadamast.

President Rüütel tutvustas kohtumisel Via Baltica ja Rail Baltica projekti. Samuti kõneldi koostööst Balkani regioonis ja Lõuna-Kaukaasias ning leiti ühiselt, et maailmaprobleemide lahendamisel peaks suurenema ÜRO osakaal.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 18. novembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee