In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Küprose presidendiga
13.10.2004


Küprose presidendi hr. Tassos Papadopoulose ametlik vastuvõtutseremoonia Presidendilossi ees KadriorusVabariigi President kohtus täna Kadriorus Eestisse ametlikule visiidile saabunud Küprose Vabariigi presidendi Tassos Papadopoulosega.

Ametlikul vastuvõtutseremoonial kõlasid Küprose ja Eesti riigihümn. Vastuvõtutseremooniale järgnes presidentide neljasilmakohtumine ning seejärel kohtumine koos delegatsioonidega. Kohtumisel arutati Eesti ja Küprose vahelise koostöö edasise arendamise võimalusi. Presidendid andsid ka ühise pressikonverentsi.

President Rüütel tõi kohtumisel välja võimalused suhete edendamiseks kultuuri ja turismi valdkonnas, samuti infotehnoloogia alal teadmistepõhise ühiskonna ülesehitamiseks.

President Papadopoulos andis kohtumisel ülevaate olukorrast Küprose saarel. Ta märkis ka, et väikesed riigid peavad oma huvide kaitsmiseks omavahel rohkem koostööd tegema ja kujundama Euroopa Liidu raames ühiseid seisukohti.

Pärastlõunal külastavad presidendid Tallinna Sadamat. Täna õhtul korraldavad Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Küprose Vabariigi presidendi auks piduliku õhtusöögi.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 13. oktoobril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee