In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas Gruusia presidenti
12.10.2004


Eestisse saabusid täna ametlikule visiidile Gruusia president Mihhail Saakašvili ja proua Sandra Elisabeth Roelofs, keda tervitasid Kadriorus Eesti Vabariigi president ja proua Ingrid Rüütel.

Presidendilossi ees toimunud ametlikul vastuvõtutseremoonial kõlasid Gruusia ja Eesti riigihümn. Vastuvõtutseremooniale järgnes presidentide neljasilmakohtumine ja seejärel kohtumine koos delegatsioonidega. Kohtumisel arutati Eesti ja Gruusia koostöö arendamise võimalusi.

President Saakašvili ütles kohtumisel, et teda inspireerivad Eesti edu ja saavutused ning et Gruusia on valmis Eestilt õppima paljudes valdkondades. President Rüütel ütles kohtumisel, et Eesti toetab Gruusiat demokraatlike muudatuste läbiviimisel ning on huvitatud nii koostööst poliitilistes küsimustes kui ka tihedamast majandussuhete arengust.

Kaks riigipead kirjutasid alla ka ühisavaldusele, mis määratleb mitu olulisemat valdkonda Eesti ja Gruusia edaspidises koostöös. Ühisavalduse täielik tekst asub aadressil http://www.president.ee/est/avaldused/.

Presidendid andsid ka ühise pressikonverentsi. Täna õhtul toimub Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütel pidulik õhtusöök Gruusia presidendi ja proua Sandra Elisabeth Roelofsi auks.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 12. oktoobril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee