In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Druskininkai linna
06.10.2004


President Arnold Rüütel viibis täna Leedu Vabariigis toimuva riigivisiidi raames Druskininkai linnas ning kohtus linnapea Ričardas Malinauskas'ega. Linnapea tutvustas Eesti delegatsioonile Druskininkai arengulugu kunagisest tsaari-Venemaa mineraalvee- ja ravimudakuurordist tänapäeva Euroopa tipptasemel rekreatsioonikeskuseks.

Eesti riigipea tegi Nemunase jõe äärsete metsade vahel asuvas linnas ringkäigu, tutvudes ka Druskininkai ravikeskusega, kuhu lähiajal planeeritakse ulatuslikke investeeringuid. Samuti külastas Vabariigi President Leedu riikliku maksuinspektsiooni deklaratsioonide töötlemise osakonda, millele pärast vastava konkursi võitmist Druskininkai linna poolt ehitati sinna kaasaegne büroohoone.

President Rüütel tunnustas linnapea Malinauskas'e energilist tööd, mis on viinud linna viimastel aastatel kiirele ja samas tasakaalustatud arengule. Tööpuudus Druskininkais on mõne aastaga vähenenud üle kahe korra, linnas on palju ehitusjärgus olevaid teenindusasutusi, kus lähiajal hakatakse pakkuma ravi- ja rekreatsiooniteenuseid väga laial skaalal, kusjuures oluline panus selleks tuleb Leedu kodumaistelt investoritelt.

Vabariigi President külastas veel Liškiava külas asuvaid kultuurimälestisi ning kohtus Alytuse maavanema Raimundas Markauskas'ega. Liškiavas paiknevad XV sajandil rajatud Leedu suurvürstide kindluse säilmed ning tänapäeval kultuurikeskusena tegutsev kirik XVII - XIX sajandil seal asunud dominiiklaste kloostri kompleksist. Selle kirikuga on tihedalt seotud ka sealtkandist pärit maalikunstniku ja helilooja M.K. Čiurlionise suguvõsa.

Vabariigi President saabub riigivisiidilt tagasi Eestisse täna hilisõhtul.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Druskininkais 6. oktoobril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee