In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab riigivisiidile Leedu Vabariiki
30.09.2004


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõidavad esmaspäeval, 4. oktoobril riigivisiidile Leedu Vabariiki.

Visiidi käigus on kõne all Eesti ja Leedu suhted nii kahepoolsel, Balti riikide kui ka Euroopa Liidu ja NATO raames toimuva koostöö tasandil. Erilise tähelepanu all on majanduskoostöö arendamine. Samuti arutatakse Euroopa Liidu naabruspoliitika, õhuturve ja julgeolekupoliitika küsimusi.

Esmaspäeval, 4. oktoobril kohtub president Rüütel Leedu Vabariigi presidendi Valdas Adamkusega ja Leedu Seimi asespiikri Česlovas Juršenasega.

Vabariigi President asetab pärja Antakalnise surnuaial Leedu taasiseseisvuse eest hukkunute mälestuseks ja külastab Vilniuse Ülikooli, kus kohtub ülikooli rektori Benediktas Joudkaga ning avab koos Vilniuse ülikooli eesti keele lektori Tiina Katteliga eesti keele kabineti.

Leedu Vabariigi President Valdas Adamkus ja proua Alma Adamkiene korraldavad Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks piduliku õhtusöögi.

Teisipäeval, 5. oktoobril kohtub Eesti riigipea Leedu Seimi esimehe Arturas Palauskasega. Samal päeval avab president Rüütel Eesti-Leedu äriseminari ning Tauno Kangro skulptuuride näituse. Õhtupoolikul külastab Vabariigi President Leedu Õhuväe esimest lennubaasi Šiauliais, kus paiknevad ka Balti õhuturvet teostavad NATO lennukid.

Leedu peaminister Algirdas Brazauskas korraldab Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks piduliku õhtusöögi.

Kolmapäeval, 6. oktoobril kohtub president Rüütel Druskininkai linnapea Ričardas Malinauskasega. Samal päeval külastab Eesti riigipea Druskininkai ravikeskust ja Dominiiklaste kloostrit Liškiavas.

Vabariigi Presidenti saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad teiste hulgas ka Eesti Vabariigi suursaadik Leedus Andres Tropp, Kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts, keskkonnaminister Villu Reiljan, haridus- ja teadusminister Toivo Maimets, siseminister Margus Leivo, Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Riigikogu liige Toomas Alatalu ja Viljandi maavanem Kalle Küttis. Riigipead saadab visiidil ka 22-liikmeline äridelegatsioon, mida juhib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

Vabariigi President saabub riigivisiidilt tagasi Eestisse kolmapäeval, 6. oktoobril.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 30. septembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee