In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Gruusia presidendiga
21.09.2004


Vabariigi President kohtub Gruusia presidendi Mihhail SaakashviligaPresident Rüütel kohtus täna New Yorgis Gruusia presidendi Mikheil Saakashviliga, avaldades toetust Gruusia püüdlustele viia oma riigis läbi demokraatlikke muudatusi ning taastada suveräänsus kogu enda territooriumil. Kohtumisel rõhutati Eesti ja Gruusia vastastikust soovi tugevdada kahepoolseid kontakte erinevatel tasanditel.

Viidates president Saakashvili augustikuisele pöördumisele, milles Gruusia riigipea kutsus rahvusvahelist üldsust aktiivselt kaasa aitama plahvatusohtliku Lõuna-Osseetia konflikti lahendamisele, ütles president Rüütel, et Eesti toetab selle küsimuse konstruktiivset ja rahumeelset lahendamist OSCE juhtimisel, lootes ühtlasi, et konflikti osapooltel jagub tahet diplomaatilise dialoogi pidamiseks.

Gruusia president ütles, et Eesti on Gruusiale majanduslike ja demokraatlike reformide läbiviimisel eeskujuks. Samuti loodab Gruusia tema sõnul edendada Eesti kaasabil tihedamat koostööd NATO ja Euroopa Liiduga

Vabariigi President kinnitas, et Gruusia on jätkuvalt Eesti arengukoostöö üks prioriteetriike ning et Eesti koos teiste Balti riikidega on valmis aktiivseks koostööks Gruusiaga ka Euroopa Liidu naabruspoliitika raames. Tuginedes senistele kontaktidele, loodab Eesti lähiajal läbi viia eurointegratsioonialase koolituse Gruusia riigiametnikele e-valitsemise, kohtusüsteemi ja tsiviilühiskonna arendamise teemadel.

President Saakashvili tuleb president Rüütli kutsel ametlikule visiidile Eestisse 11.-13. oktoobril.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. septembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee