In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Fyni saart
15.09.2004


President Rüütel külastas täna Taanis toimuva ametliku visiidi raames Fyni saarel asuvat Odense linna.

Hommikul avas Vabariigi President äriseminari Odense Kaubandus-Tööstuskojas. Seejärel avas president Rüütel sealsamas Eesti Vabariigi aukonsulaadi. Uus Eesti aukonsul Jørgen Bast on töötanud advokaadina ja juhtiva pangaametnikuna, praegu tegutseb toiduaineid tootva ettevõtte Uhrenholt Group tegevdirektorina ja Odense Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimehena. Aukonsulina on tema tegevuspiirkonnaks Fyni saar ja Lõuna-Jüütimaa.

Kohtumisel Odense Linnavalitsuses tutvustas linnapea Anker Boye president Rüütlile linnavalitsuse tööd ning ka Taanis kavandatavat haldusreformi. Selle käigus peaks 2006. aastaks jääma senise 14 maakonna asemel 5 regiooni, nendes omakorda senise 275 kommuuni asemel umbes 100 omavalitsust. Reformiga loodetakse detsentraliseerida võimu ning anda uutele regioonidele rohkem otsustuspädevust ja arengujõudu.

Vabariigi President lõpetas ametliku visiidi Taanis külaskäiguga A.P. Møller-Maersk kontserni kuuluvasse Lindø laevaehitustehasesse, mis tänu oma kapitalipaigutustele Loksa Laevatehases ja masinaehitusettevõttes Balti ES on suurim Taani investor Eestis. Tehase tegevdirektor Torben Anker Sørensen andis ülevaate sellest, kuidas ettevõttes ehitatakse kõrgtehnoloogia abil maailma suurimaid konteinerlaevu ja topeltpõhjaga naftatankereid. Tegevdirektor andis väga kõrge hinnangu Eesti laevaehitajate töö kvaliteedile, mis võimaldab firmal maailmaturul konkureerida Korea laevaehitajatega. Lindø laevaehitajad on suutnud püsiva innovatiivsusega korvata metallitööstuse sektoriaalset langust - nii näiteks on tehases väljatöötatud unikaalne robotautomaatika laevakeevituste tegemiseks leidnud tänaseks laialdast kasutamist.

Proua Ingrid Rüütel külastas täna eriprogrammi raames kirjanik Hans Christian Anderseni muuseumi. Odense linn ja kogu Taani rahvas valmistuvad 2005. aastal tähistama oma suure kaasmaalase 200. sünniaastapäeva.

Vabariigi President ja proua Rüütel saabuvad koos ametliku delegatsiooniga tagasi Eestisse täna õhtul.


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee