In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab töövisiidile Soome
31.08.2004


President Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõidavad reedel, 3. septembril töövisiidile Soome Vabariiki.

Riigipea sõnul on visiit seotud eelkõige loodussäästliku eluviisi ja keskkonnakaitse temaatikaga. "Soome sellealaseid erinevaid kogemusi tasub Eestis kindlasti laiemalt tunda. Põhjanaabritelt saame häid ideid oma kodusteks tegemisteks. Ühtlasi muutub aga lähiaastatel üha olulisemaks meie oskus Eestimaa unikaalset loodust nii hoida kui tutvustada kogu Euroopa kontekstis," ütles president Rüütel.

Reedel kohtub president Rüütel Helsingis Soome Vabariigi presidendi Tarja Halonen'iga. Seejärel sõidab Vabariigi President Rovaniemisse, kus kohtub Lapimaa lääni maavanema Hannele Pokka'ga. President Rüütel tutvub ka Lapimaa keskkonnateenistuse ja mittetulundusühingu "Pidä Lappi Siistinä"("Hoia Lapimaa Puhtana") tegevusega. Vabariigi President külastab veel ettevõtet Lappset Group Oy, kus toodetakse pargi- ja tänavamööblit ning mänguväljakute atraktsioone ekspordiks umbes 40 riiki.

Eesti riigipea tutvub visiidi käigus veel Rovaniemi linnaga, Ylläse loodusturismikeskusega Kolari vallas ning Reijo Raekallio kunstigaleriiga Pöntsö asulas Kittilä vallas. Samuti külastab Vabariigi President firmat Lassila & Tikanoja Oyj, mis esimese keskkonnakaitse valdkonnas töötava Soome ettevõttena on noteeritud Helsingi Börsil.

Vabariigi Presidenti saadab visiidil keskkonnaminister Villu Reiljan. Riigipea saabub töövisiidilt tagasi Eestisse pühapäeval, 5. septembril.

President Arnold Rüütel on juba aastakümneid tegutsenud aktiivselt keskkonnakaitse valdkonnas. Ta on juhtinud loodushoidu ja -kasvatust propageerivat Eesti Looduskaitse Seltsi ning Eesti rannajoone korrastamise ja väikesadamate taastamisega tegelevat liikumist "Hoia Eesti Merd". Samuti on ta ülemaailmse Rohelise Risti Eesti rahvusliku organisatsiooni presidendina aidanud kaasa sellele, et hoida Eesti järeltulevatele põlvedele puhta ning loodussõbralikuna.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 31. augustil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee