In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu parimad kõrgkoolilõpetajad
21.06.2004


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel võtsid Kadrioru roosiaias vastu Eesti parimad kõrgkoolilõpetajadPresident Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel võtsid täna Kadrioru roosiaias vastu Eesti parimad kõrgkoolilõpetajad. Vastuvõtule oli kutsutud 50 kõrgkoolilõpetajat 24-st kõrgkoolist.

President Rüütel lausus oma kõnes, et nooruslikult julgete, tihti isegi riskantsete mõteteta jäänuks nii mõnigi maailma muutnud avastus tegemata ja sündmus toimumata. "Noorharitlased on suunanud nii teaduse, kultuuri kui riikide arengut. Mõte Eesti riiklusestki pärineb noortelt haritlastelt. Nemad andsid meie rahvale ka sinimustvalge lipu, mille 120. aastapäeva hiljuti tähistasime," sõnas Vabariigi President.

Lõpetajaid tervitas haridus-ja teadusminister Toivo Maimets, kelle sõnul on haridusministril aastas vähemalt kaks ilusat päeva - Vabariigi Presidendi vastuvõtt parimatele koolilõpetajatele ning 24. veebruar, kui tunnustatakse Eesti parimaid teadlasi ja kultuuritegelasi. Minister Maimets avaldas lootust, et võiks samu inimesi võimalikult peatselt kohata ka 24. veebruari preemiate üleandmisel.

Lõpetajate nimel pidas vastukõne Katri Paas Tartu Ülikooli õigusteaduskonnast, kes rõhutas, et kõige olulisem on oskus kujundada oma seisukoht - pole küll vaja hakata ise jalgratast leiutama, kuid tuleb otsida võimalusi olemasoleva jalgratta konstruktsiooni parandamiseks.

Vastuvõtul musitseeris Aavo Otsa Muusikastuudio Trompetiansambel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. juunil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee