In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis osa Võnnu lahingu 85. aastapäeva tähistamisest
20.06.2004


President Arnold Rüütel ja Läti president Vaira Vike-Freiberga asetavad pärjad Võnnu lahingu mälestusmärgile CesisesPresident Arnold Rüütel võttis täna osa Võnnu lahingu 85. aastapäeva tähistamisest Läti Vabariigis, Cesises.

Vabariigi President esines kõnega Läti, Eesti ja Leedu kaitsejõudude ühisparaadil. President Rüütli sõnul tähistame tänase ühisparaadiga nii 85 aasta tagust võitu kui ka neist aegadest alguse saanud Eesti ja Läti relvavendlust iseseisvuse nimel. Vabariigi President tõstis esile juba toimunud koostööd Balti pataljonis, tegutsemist ühises mereväeüksuses BALTRON ja kolme riiki hõlmavat õhuseiresüsteemi.

Läti Vabariigi president avaldas tänu, et eestlased olid valmis tulema ja võitlema ka lätlaste vabaduse eest.

Peale paraadi kohtus president Rüütel president Vike-Freibergaga. Kohtumisel arutati Eesti ja Läti kahepoolseid suhteid ning Balti riikide koostööd Euroopa Liidus ja NATOs. Räägiti ka Nõukogude Liidu pärandist, millega mõlemal riigil tegelda tuleb. Riigipead nentisid, et minoriteetide mõiste on erinevates Euroopa Liidu riikides väga erinev, mistõttu ei saa alati lähtuda samadest normidest.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 20. juunil 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee